PALÓCGÁLA 2011

2011/11/19 09:00
2011/11/20 14:00

Palócgála 2011Palócgála 2011Az Egri Kulturális és Művészeti Központ és a Cantus Agriensis Kulturális Egyesület tisztelettel meghívja Önt és kedves ismerőseit a
PALÓCGÁLA 2011
Regionális – Nemzetközi Népzenei Fesztivál
Rendezvényeire
Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház
Eger, Knézich K. u. 8.

Néprajzi filmek vetítése
(A szakmai programok ideje alatt)
„Tiszán innen, Dunán túl”
Műhely – Népi hangszerek készítése
Az Egri Népzenei Gála és a Csutorás Nemzetközi Népzenei Tábor gálahangversenyei
A filmek készítője: Birinyi József

November 19. szombat
9.00 Fesztiválhangverseny
Dobó Katica Népdalkör (Eger), Dorogházi Asszonykórus, Derűs Alkony Felnémeti Népdalkör, Mikófalvi Asszonykórus, Kékibolya Honvéd Népdalkör (Eger), Búzavirág Népdalkör (Maklár) Gyöngykaláris Népdalkör (Uppony)

10.30 Énekes és Hangszeres Szólisták 16. Országos Minősítése
Kékszivárvány Menyecskekórus (Egerbakta), Rozmaring Népdalkör (Felsőtárkány), Máthé Rita (ének – Bátonyterenye), Bartók Béla Énekkar (Borsodszirák), Csortos Eszter (ének – Parád), Rozmaring Népdalkör (Berente), Rozmaring Népdalkör (Egerszalók), Gyöngyössolymosi Menyecskekórus, Borvirág Férfikórus, Horti Népdalkör, Őszirózsa Nyugdíjas Népdalkör (Buják), Mezei Virágok Népdalkör (Tornagörgő – Felvidék)

13.30 Énekes és Hangszeres Szólisták 16. Országos Minősítése
Hévízgyörki Hagyományőrző Egyesület Népdalköre, Görömbölyi Népdalkör, Bokréta Vegyeskórus (Kürt), Csökmői Népdalkör, Múcsonyi Hagyományőrző Népdalkör, Kis Bálint Református Általános Iskola „Kankalin” Citeraegyüttese (Vésztő), Tóth László (ének), Módra István (ének), Virtus Együttes (Veszprém), Gyöngyöspatai Népdalkör

16.00 Népzenei Fórum
A népzenei múltja, jelene és jövője az országos minősítési rendszer és a népzenei stílusok gyakorlatában.

17.00 Gálahangverseny
Ostorosi Asszonykórus, Szőke Sándor (citerás), Gyöngyöstarjáni Pávakör, Novaji Asszonykórus, Eged András (citerás), Hézvízgyörki Asszonykórus, Szücsi Népdalkórus, Egri
Csillagok Népdalkör

Eredményhirdetés, díjátadás
A bemutató hangversenyeket dr. Alföldy-Boruss István értékeli

19.00 Batyusbál
Házigazdák: Egri és Eger környéki hagyományőrzők. Zene: Vanyó János

November 20-án
9.30 Fesztivál és Minősítő Hangverseny
Összefogás a Nyugdíjasokért Egyesület Vegyeskara, Hanga Citerazenekar (Felvidék), Nefelejcs Népdalkör (Borsodszentgyörgy), Füzesgyarmati Hagyományőrző Egyesület Népdalköre, Szegedi Hóvirág Népdalkör, Tiszalöki Asszonykórus, Szóláti Menyecskék (Egerszólát), Vadvirág Népdalkör (Járdánháza), Tiszalöki Népzenei Együttes

10.30 Koszorúzás, közös ének a Kodály Zoltán emléktáblánál (Markhot F. u.)

Szabadegyházai Citeraműhely, Kaláris Asszonykórus (Karancslapujtő), Bugyi Népdalkör, Őszirózsa Népdalkör (Nyékládháza)

11.30 Aranypávás Gálahangverseny
Gyöngyvirág Népdalkör (Szentmária), Egercsehi Asszonykórus, Pozsik Joachimné (ének), Rozmaring Népdalkör (Váraszó), Nagyrédei Asszonykórus

Eredményhirdetés, díjátadás
Zárszót mond: Szabó Viola, a zsűri elnöke

Szakmai programok:
200 éve született Liszt Ferenc – Emlékkiállítás
Népzenei kiadványok börzéje
Néprajzi filmek vetítése
Fotókiállítás egri népzenei találkozókról

A zsűri tagjai és szakmai vendégek:
Dr. Alföldy-Boruss István, a MR Zenei Együttesek igazgatója
Gergely Péter Pál karnagy
Méry Margit, a Pozsonyi Rádió munkatársa
Némethné Süveges Zsuzsa népzenész
Szabó Viola tanár (EKF)

Támogatók: Nemzeti Kulturális Alap, Magyar Kórusok Népzenei Együttesek és Zenekarok Szövetsége (KÓTA), Tradíció Stúdió (Budapest), HMÖ Pedagógiai és Közművelődési Szolgáltató Intézménye (Eger), Schmetz Tibor (borász, Novaj), Novaji Hegyközség, Kiss István (borász, Gyöngyössolymos), Molnár Judit és Rázsiné Mészáros Ágnes (borászok, Ostoros), Rai Vini (Eger), Juhász Testvérek Pincészete (Egerszalók), Ostoros Novaj Bor Zrt, Solybor Kft., Dorner Vendéglő (Eger), Napsugár Virágüzlet (Eger)

Kontakt: Bimbó Zoltán, bimbo.zoltan@ekmk.eu, 20/779-0379