KÖDELLIK A MÁTRA

2012/06/01 16:00
2012/06/03 17:00

népzenei találkozónépzenei találkozó
Június 1-jén 16.00 órától
Néprajzi filmek vetítése (a Tradíció Stúdió filmjei)
Pünkösdi népszokások, Százhangú orgona, Magyar népi hangszerek a színpadon, Egri Népzenei Gála, Aranypávás gálahangversenyek 2009 - 2011, Műhely - népi hangszerek készítése, Tiszán innen, Dunán túl, Csutorás Nemzetközi Népzenei Tábor

"Kodály hangja a zenében Magyarország hangja” (Sir Arthur Bliss - London, 1960. július 3.
130 éve született Kodály Zoltán - a zeneszerző életét bemutató kiállítás a Bartakovics Béla Közösségi Ház galériájában


Június 2-án, szombaton
8.30 órától Fesztiválhangversenyek

Bemutatkoznak: Dobó Katica Népdalkör (Eger), Taktaharkányi Népdalkör, Pusztamonostori Pávakör, Horti Népdalkör, Dorogházi Asszonykórus, Mikófalvi Asszonykórus, Kékibolya Honvéd Népdalkör (Eger), Rozmaring Népdalkör (Felsőtárkány), Fodor Dénes (pásztorfurulya - Jászjákóhalma), Varga Ferenc (ének - Monok), Sándor Gyuláné (ének - Kazár), György László Áron (ének - Monok)

11.00 órától Aranypávás Gálahangverseny
Bemutatkoznak: Kartali Asszonykórus, Hagyományőrző Népdalkör (Mátraderecske), Hézvízgyörki Asszonykórus
Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

12.00 órától Ökumenikus Istentisztelet
Helyszín: Minorita templom

12.20-tól Palóc népdalok - Vass Lajos, Borsai Ilona és Nagy Miklós emlékére
Helyszín: a Minorita templom lépcsőin

12.30 órától Térségi és Országos Minősítő Hangverseny
Bemutatkoznak: Százdi Citerazenekar (Felvidék), Megyaszói Népdalkör és Citerazenekar, Kazári Népdalkör, Harmónia Énekegyüttes (Szigetszentmiklós), Gímesi Hagyományőrző Csoport (Felvidék), Zengő Négyes Citerazenekar (Tardoskedd - Felvidék), Fehér Akác Asszonykórus (Tardoskedd - Felvidék), Telkibányai Férfi Dalárda, Átányi Hagyományőrző Egyesület Népdalköre, Kossuth Népdalkör (Monok), Bartók Béla Hagyományőrző Egyesület Énekkara (Borsodszirák), Jászjákóhalmi Községi Népdalkör, Arany Ősz Népdalkör (Záhony), Mezőnagymihályi Népdalkör, Bükkábrányi Népdalkör, Zsámboki Asszonykórus, Balogh Edina (ének - Gyöngyöstarján), Gyöngyöstarjáni Pávakör

16.30-tól Gála Hangverseny
Helyszín: Dobó tér, szabadtéri színpad
Bemutatkoznak: Rozmaring Népdalkör (Váraszó), Hagyományőrző Népdalkör (Ballószög), Rozmaring Citerazenekar (Szimő - Felvidék), Mezei Virágok Népdalkör (Tornagörgő - Felvidék), Szőke Sándor citerás (Kisnána), Gímesi Hagyományőrző Csoport (Felvidék), Zengő Négyes Citerazenekar (Felvidék) Fehér Akác Asszonykórus (Felvidék), Univer Bács-Kun Dalárda (Kecskemét), ifj. Mónus Ferenc citerás (Kecskemét), Univer Bazsarózsa Asszonykórus (Kecskemét), Novaji Asszonykórus, Eged András citerás (Eger), Szücsi Népdalkórus, Gyöngyöspatai Népdalkör, Egri Csillagok Népdalkör (Eger), Univer Tánczos Péter, Népzenei Együttes (Kecskemét), Százdi Citerazenekar (Felvidék), Kisboróka Citerazenekar (Táborfalva), Balogh Edina (hegedű, ének - Gyöngyöstarján)

18.30 órától Eredményhirdetés, ünnepélyes díjkiosztás
Helyszín: Dobó tér, szabadtéri színpad
A népzenei fesztivált köszönti: Saárossy Kinga, Eger MJV alpolgármester
A rendezvény első napját értékeli: dr. Alföldy Boruss István, a zsűri elnöke

19.00 órától Népzenei Fórum
Szakmai beszélgetés a népzenéről

20.00 órától Baráti találkozó - ismerkedési est
Helyszín: Bartakovics Béla Közösségi Ház

Június 3-án
8.30 órától Térségi és Országos Minősítő Hangverseny

Bemutatkoznak: Gyöngyöshalászi Népdalkör, Rozmaring Citerazenekar (Szimő, Zemné - Felvidék), "Acélhang" Dalkör (Gyöngyös), Kisboróka Együttes (Táborfalva), Galgahévízi Hagyományőrző Pávakör, Nyíradonyi Pávakör, Kalácska Együttes (Kazincbarcika), Múcsonyi Hagyományőrző Népdalkör, Hagyományőrző Népdalkör (Rátka), Nagyidai Csemadok Hagyományőrző Népdalkör (Velk'ká Ida), Szőlőfürt Citera Együttes (Tokaj), Pántlikás Népzenei Együttes (Tokaj), Aszúszemek Citera Együttes (Tokaj), Kedves Lilla (furulya - Tokaj), Porubszki Dávid (furulya - Tokaj), Lantos József (ének - Tállya), Nagy György (ének - Tállya), Nagy István (ének - Tállya), Máthé Rita (ének - Tállya), Sivák Barnabás Népdalkör (Abaújszántó), Kajászói Dalkör, Gyöngyvirág Népdalkör (Csemő), Kék Búzavirág Népdalkör (Prűgy), Kisiratosi Rónasági Citerazenekar

12.30-tól Fesztivál Hangverseny
Bemutatkoznak: Szalmakalap Citeraegyüttes (Hajdúnánás), Rezeda Népdalkör (Sajóbábony), Szivárvány Népdalkör (Múcsony), Ostorosi Asszonykórus, Kéknefelejcs Népdalkör (Csécse), Kaláris Asszonykórus (Karancslapujtő), Vadvirág Népdalkör (Járdánháza), Hévízgyörki Hagyományőrző Egyesület Népdalköre

Eredményhirdetés, díjátadás
A fesztivál hangversenyeit értékeli, zárszót mond: Birinyi József, a KÓTA alelnöke, a Parlamenti Hungarikum Munkacsoport vezetője

15.00 órától Kerekasztal beszélgetés a hungarikum törvényről és a hagyományőrzésről

Kísérőrendezvények:
Június 1., péntek 18.00 FÁTÓL FÁIG - Összeállítás Kányádi Sándor verseiből
RÉTI ÁRPÁD színművész műsora
Június 3., vasárnap 11.00 A Kodály Zoltán emléktábla koszorúzása
Helyszín: Markhot Ferenc utca
Június 1 - 3. Népzenei CD és kottabörze, szakkönyvek kiállítása,
valamint népművészeti kirakodó vásár a Heves Megyei Népművészeti Egyesület munkáiból a Dobó téren

Szakmai vendégek, a zsűri tagjai:
Dr. Alföldy Boruss István, a MR Zenei Együtteseinek igazgatója
Birinyi József, a KÓTA társelnöke
Méry Margit, a Pozsonyi Rádió munkatársa
Szabó Viola, az EKF tanára
Némethné Süveges Zsuzsa népzenekutató

Társrendező: Cantus Agriensis Kulturális Egyesület
Információ: Bimbó Zoltán, 20/779-0379, bimbo.zoltan@gmail.com